„Трябва да прекарате времето си сами в отчаянието, препълзявайки през сенки, за да оцените това, което стои в страната на Слънцето“ – Шаун Хъч
Това са само някои съвети как да се справяме в трудни ситуации. Повече вижте тук:
За съжаление, животът не е легло от рози. Ние изживяваме съдбите си изправени пред поредица от трудни моменти и тъжни преживявания. И с всичко това, сме така различни. Всеки от нас търпи загуби, а сред тях – приятелство, романтична връзка, дом, работа.
Твърде често нещата изглеждат и без изход, но трябва да помним, че това няма да продължи вечно.
Когато нашето време на отчаяние е свършило, ние продължаваме напред, по-силни, с по-голямо разбиране и уважение към живота. Освен това, тези отчаяния ни карат да узрем и в крайна сметка да се движим към бъдещите възможности към израстване и постигане на щастие.
Предлагаме ви изпитани истини, по пътя на живота в трудни моменти:
- Сила на мислене
Положителната настройка може да помогне на хората да преодолеят трудностите. Основната идея е да се отървете от негативните мисли в ума и да започнете да търсите най-положителните неща. По този начин, вие ще постигнете нещата и те се повишат вашата самооценка и самоувереност.
Когато имате ясни и положителни мисли ще имате и възможност да извървите пътя си от препятствия, преди те да са взели властта си на волята. Ако замените отрицателните емоции с положителни мисли, ще промените вашата реалност в трудни моменти.
- Болката е част от живота
Дори жестока, болката е необходима част от живота, а тя прави хората – хора. Тя най-често ни удря в моментите, когато сме най-уязвими, но ни прави и по-мъдри и ни кара да се чувстваме живи. Страданието идва от желанието, а то показва, че болката не трябва да бъде там. Често се случва и страхът от болката да е по-голяма от действителната болка. За да се освободи от болката, трябва да го приемаме за даденост и се опитате да намерите положителни моменти. Ако никога не сте бил наранени, то навярно никога няма да знаете, че има любов във всичко.
- Страховете са нереални
Страхът е едновременно полезно и вредно чувство. Той е нормална човешка реакция и се проявява, за да ни предпази от опасности и за да ни подготви за тях. За съжаление, хората създават вътрешни бариери с помощта на преувеличаване на страховете.
„Страхът не реалност. Той е продукт на мислите, които създаваме, а опасността е съвсем различна. Страховете са плод на нашата буйна фантазия“ – Уил Смит.
- Не се страхувайте от отговорността на живота
Цената на щастието е отговорност. Тя не е онова качество, което ни кара да обвиняваме околните за собствения неуспех.